Aktualny spis hodowców owczarków szetlandzkich w Polsce w 2023

aktualne hodowle owczarków szetlandzkich w Polsce

Szukanie hodowców psów to ciężkie przedsięwzięcie. Wielu hodowców nie utrzymuje strony internetowej oraz nie posiada kont na mediach społecznościowych a do swoich klientów dociera poprzez kontakt ze swoimi znajomymi i zaufanymi sobie źródłami.

Przeszukujące internet ciężko jest znaleźć aktualną listę wszystkich działających na terenie Polski hodowców owczarków szetlandzkich. Dlatego postanowiłem wziąć na siebie ten ciężar i stworzyłem najaktualniejszą listę hodowców owczarków szetlandzkich w Polsce z którymi można się skontaktować jeśli jesteście zainteresowani adopcją owczarka szetlandzkiego.

Dla ułatwienia podzieliłem wszystkich hodowców na województwa w kolejności alfabetycznej.

Lista ta jest i będzie aktualizowana co jakiś czas tak by każdy kto chce znaleźć hodowcę owczarków szetlandzkich w swojej okolicy mógł bez problemu połączyć się z danym hodowcą by dowiedzieć się więcej na temat dostępności szczeniąt.

Chcę podkreślić, że poniższa lista nie jest pełną listą wszystkich hodowli owczarków szetlandzkich w Polsce, lecz aktualna listą hodowców którzy pozostają zrzeszeni w ZKwP oraz posiadają aktualną stronę internetową bądź dane kontaktowe. W ten sposób mogę uniknąć tych hodowców którzy nie praktykują bądź z innych powodów wstrzymali swoje działania tak by utrzymać poniższą listę jak najbardziej aktualną, przejrzystą i pomocną dla tych którzy szukają szczeniąt owczarków szetlandzkich.

Województwo Dolnośląskie

W województwie Dolnośląskim znajduje się 8 aktualnych hodowli owczarków szetlandzkich które oferują swoje usługi mieszkańcom tego regionu.

Województwo Dolnośląskie jest drugim pod kątem ilości hodowców owczarków szetlandzkich w Polsce województwem zaraz za po województwie Mazowieckim.

Większość hodowców pochodzi z Wrocławia bądź okolic stolicy Dolnego Śląska.

HodowcaMiejscowośćStrona
Animal House (FCI)OleśnicaFacebook
Amoreno (FCI)WrocławOficjalna Strona*
Asketila (FCI)WrocławOficjalna Strona*
Albadorja (FCI)GłogówOficjalna Strona*
Liceliette (FCI)KłodzkoFacebook
Platero Primus (FCI)WrocławOficjalna Strona*
Ventora Miłocice Małe (k. Wrocławia)Oficjalna Strona*
Z Kojca ColiLigota Mała, OleśnicaFacebook

Województwo Kujawsko-Pomorskie

W województwie Kujawsko-Pomorskim znajdują się zaledwie 2 hodowle które można odnaleźć w Internecie i które posiadają jakiekolwiek informacje i dane kontaktowe.

Pomimo tego, że oficjalne zapisanych jest 10 hodowli owczarków szetlandzkich w województwie Kujawsko-Pomorskim 8 z nich nie posiada ani strony internetowej, ani konta na mediach społecznościowych ani innej metody kontaktu.

HodowcaMiejscowośćStrona
Grazula (FCI)Nowa Wieś (k. Grudziądza)Oficjalna Strona*
Psia HusariaWłocławekFacebook

Województwo Lubelskie

Podobnie jak w województwie Kujawsko-Pomorskim tak i w Lubelskim hodowców owczarków szetlandzkich jest niewielu.

Jeśli jesteś z Lubelskiego i zastanawiasz się nad adopcją owczarka szetlandzkiego, może to być nieco trudniejsze niż się spodziewasz.

HodowcaMiejscowośćStrona
Lovesome (FCI)Pałecznica (k.Lubartowa)Oficjalna Strona*

Województwo Łódzkie

Jeśli mieszkasz w województwie Łudzkim i marzysz o posiadaniu owczarka szetlandzkiego, to mam dla Ciebie dobre wiadomości!

W regionie tym działa 7 hodowców tej uroczej rasy, więc znalezienie idealnego pupila nie powinno być żadnym problemem. Choć liczba hodowców może wydawać się niewielka, to dzięki nim zakup owczarka szetlandzkiego w województwie Łudzkim staje się prostszy i bardziej dostępny dla wszystkich miłośników tej wyjątkowej rasy psów niż w wielu innych miejscach w Polsce.

HodowcaMiejscowośćStrona
Bright PassionŁódźFacebook
Enigmatyczny ZakątekDomiechowice, gmina BełchatówOficjalna Strona
Ko-To-RaRogów k. ŁodziOficjalna Strona
Wkiat bałtyku (FCI)WieluńOficjalna Strona
Lohrien (FCI)ŁódźFacebook
Lucky TimeŁódźFacebook
PolcollandPabianice k. ŁodziOficialna Strona

Województwo Małopolskie

Czy myślisz o adoptowaniu owczarka szetlandzkiego w województwie Małopolskim? Jeśli tak, to dobrze się składa! W tym regionie Polski znajduje się 5 dobrze ocenianych hodowców tej sympatycznej i inteligentnej rasy.

Dzięki temu, że owczarki szetlandzkie cieszą się w Małopolsce sporą popularnością, zakup takiego psa powinien być w miarę prosty.

HodowcaMiejscowośćStrona
ChamrStory (FCI)Nowy SączOficjalna Strona
Dimidium (FCI)TrzebiniaFacebook
Figa Ruminy (FCI)KrakówOficjalna Strona
Z Solnej Ziemi (FCI)Siercza k. WieliczkiFacebook
Summer Lady (FCI)KrakówOficjalna Strona

Województwo Mazowieckie

Jeśli szukasz szczeniąt owczarka szetlandzkiego i mieszkasz w województwie Mazowieckim, to jesteś w dobrym miejscu! To właśnie w tym regionie Polski znajduje się największa liczba hodowców owczarków szetlandzkich w całym kraju.

Dzięki temu, że wybór hodowców owczarków szetlandzkich w województwie Mazowieckim jest tak duży, ci, którzy chcą kupić owczarka szetlandzkiego, mają szerokie możliwości i nie będą musieli zbyt długo czekać na dostępne szczenięta.

HodowcaMiejsciwośćStrona
Argonowo (FCI)Izbica k. WarszawyOficjalna Strona
Algraziz (FCI)WarszawaOficjalna Strona
Amor FatiOżarów MazowieckiOficjalna Strona
Con CollinaJedlnia LetniskoOficjalna Strona
Dileilas Sheltie kennel (FCI)HalinówFacebook
Double Vision (FCI)Grodzisk MazowieckiOficjalna Strona
Fulfilled Dream SheltiesCiechanówFacebook
LaboriosoWarszawaOficjalna Strona
VeramenteWarszawaOficjalna Strona
Z Brodzieńskiego GroduWarszawaOficjalna Strona
Z Gwiazdy PorannejWarszawaOficjalna Strona

Województwo Opolskie

W województwie Opolskim aktualnie znajdują się dwie hodowle owczarków szetlandzkich z którymi można się skontaktować w sprawie szczeniąt.

Jeśli zabrakło nam szczęścia i nie ma dostępnych szczeniąt w województwie Opolskim, zawsze możliwe jest sprawdzenia dwóch sąsiadujących, większych województw – Dolnośląskiego bądź Śląskiego gdzie znajduje się więcej hodowców.

HodowcaMiejscowośćStrona
Sound of WisperKędzierzyn-KoźleOficjalna Strona
Quoys (FCI)Kędzierzyn-KoźleFacebook

Województwo Pomorskie

W urokliwym województwie pomorskim, nad brzegami Bałtyku, hodowle owczarków szetlandzkich mają swoje urokliwe miejsce. Obecnie znajduje sie tam 5 aktywnych hodowców.

Jeśli marzysz o dodaniu owczarka szetlandzkiego do swojej rodziny to w województwie Pomorskiem nie powinienneś mieć z tym problemu.

Pięć obecnie aktywnych hodowli owczarków szetlandzkich w województwie Pomorskim oferuje nie tylko szczenięta na sprzedaż, ale także wsparcie i informacje, które będą niezbędne dla nowych właścicieli.

HodowcaMiejscowośćStrona
Enza GoldStarogard GdańskiOficjalna Strona
Free City (FCI)GdańskOficjalna Strona
MorvorenGdańskFacebook
Ponad Wszystko (FCI)Trzebiatkowa k. BytowaOficjalna Strona
Surdykowska (FCI)Pruszcz GdańskiOficjalna Strona

Województwo Podlaskie

W malowniczym województwie Podlaskim, gdzie natura łączy się z tradycją, hodowla owczarków szetlandzkich jest rzadkością. Jest tam tylko jeden czynny hodowca owczarków szetlandzkich, który z pasją i troską dba o te wyjątkowe stworzenia.

Jeśli jesteś z tego regionu i marzysz o posiadaniu owczarka szetlandzkiego, ten hodowca jest Twoim jedynym miejscem, gdzie możesz zakupić szczenię tej uroczej rasy.

W innym przypadku można zerknąć na hodowców znajdujących się w województwie Mazowieckim gdzie wybór hodowców jest zdecydowanie większy.

HodowcaMiejscowośćStrona
Z Biebrzeńskiej DolinyTrzcianneFacebook

Województwo Podkarpackie

Obecnie nie udało mi się namierzyć ani jednego hodowcy owczarków szetlandzkich w województwie Podkarpackim.

Ci którzy szukają szczeniąt owczarka szetlandzkiego zachęcam do sprawdzenia hodowli w sąsiadujących województwach – w. Lubelskim, w. Świętokrzyskim bądź w. Małopolskim.

Województwo Śląskie

W sercu przemysłowego województwa Śląskiego, znajduje się obecnie 5 aktywnych hodowców owczarków szetlandzkich.

Jeśli myślisz o zakupie owczarka szetlandzkiego w województwie Śląskim, te pięć hodowli może być właśnie tym, czego szukasz. Każdy z hodowców oferuje szeroki wybór szczeniąt oraz wiedzy i doświadczenia, aby zarówno psiaki, jak i ich nowi właściciele mogli zacząć swoją wspólną przygodę w najlepszy możliwy sposób.

HodowcaMiejscowośćStrona
Active TeamZabrzeOficjalna Strona
Beautiful Secrets (FCI)RudziceFacebook
Fra WanaheimJastrzębie-ZdrójFacebook
Szetlandzka PrzygodaRybnikOficjalna Strona
Trofeum (FCI)CzęstochowaOficjalna Strona

Województwo Świętokrzyskie

W urokliwym województwie Świętokrzyskim znajduje sie zaledwie jedna otwarta hodowla owczarków szetlandzkich.

Jeśli mieszkasz w województwie Świętokrzyskim i marzysz o posiadaniu owczarka szetlandzkiego, ten jedyny hodowca może spełnić Twoje marzenia, oferując możliwość zakupu szczeniąt.

Jeśli wolisz mieć większy wybór hodowców to warto zajrzeć na hodowców w województwach Śląskim bądź Mazowieckim.

HodowcaMiejscowośćStrona
Szeroka PolanaKielceFacebook

Województwo Warmińsko-Mazurskie

Podobnie jest w województwie Warmińsko-Mazurskim gdzie również działa zaledwie jedna otwarta hodowla owczarków szetlandzkich.

HodowcaMiejscowośćStrona
Sabshai SheepdogsWojciechowiceFacebook

Województwo Wielkopolskie

W województwie Wielkopolskim, znanej z pięknej przyrody i bogatej historii, hodowla owczarków szetlandzkich zyskuje na popularności.

W tym regionie miłośnicy owczarków szetlandzkich mają do wyboru aż sześć różnych hodowców, którzy z pasją i profesjonalizmem zajmuje się hodowlą owczarków szetlandzkich.

Dla tych, którzy chcą zakupić szczenię owczarka szetlandzkiego, wspierając jednocześnie swoje lokalne hodowle, Wielkopolska zdaje się być atrakcyjnym miejscem.

HodowcaMiejscowośćStrona
Amber Sun (FCI)Pniewy k. PoznaniaOficjalna Strona
Anois (FCI)Komorniki Facebook
Diabelskie Rozdroże PoznańOficjalna Strona
My Happy Dog OpalenicaFacebook
Onyx GardenPoznańOficjalna Strona
SerenczasŁagiewnikiOficjalna Strona

Województwo Zachodniopomorskie

W przeciwieństwie do województwa Pomorskiego gdzie mamy kilka dostępnych hodowli owczarków szetlandzkich, w województwie Zachodniopomorskim występuje zaledwie jeden hodowca.

HodowcaMiejscowośćStrona
CasidiTeam (FCI)NowogródOficjalna Strona

Ostatnia aktualizacja listy hodowców owczarków szetlandzkich w Polsce: 04.08.2023
Jeśli jesteś hodowcą owczarków szetlandzkich i chciałbyś znaleźć się na poniższej liście skontaktuj się ze mną poprzez email

* niektóre oficjalne strony internetowe hodowców nie posiadają zabezpieczenia SSL dlatego podczas próby odwiedzin tych stron możesz dostać informację o braku bezpiecznego połączenia.

Aleks Nowakowski

Cześć, nazywam się Aleks i jestem dumnym właścicielem owczarka szetlandzkiego o imieniu Mortek. Kiedy nie zajmuję się Mortkiem, dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi właścicielami owczarków szetlandzkich na mojej stronie internetowej OwczarkiSzetlandzkie.pl

Najnowsze Artykuły